عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با بیان اینکه پیوستن به قانون کپی رایت جهانی اورژانسی است، افزود: کشورما با ید به قانون جهانی کپی رایت بپیوند تا بتوانیم از حق هنرمندانمان در ابعاد خارجی و داخلی دفاع کنیم.

علیرضا سلیمی در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، افزود: متاسفانه برخی از تالیفات، کتاب‌ها و آثارهنرمندان ایرانی در خارج کشور با سوءاستفاده به نام کشورهای دیگر ثبت می‌شود که این امر لطمات جبران ناپذیری را برای هنرمندان و نویسندگان کشورمان به همراه دارد.

رد را هرچه بیشتر در منجلاب جنایت فرو خواهد برد.استاد حوزه علمیه قم گفت: در مسأله حجاب ـ‎البته در صورتی که آن را جنایت بدانیم که نیست و جزء موارد بی‎ارزشی است‎ـ به دلیل نبود مطالعه و عدم شناخت از جامعه و مجرمین نه تنها بی‎حجابی را نسبت به بیست سال قبل کم نکرده، بلکه آن را هرچه بیشتر به سمت ضد‎دینی شد

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: متاسفانه در جامعه هنری ما، هنرمندان، نخبگان واساتید دانشگاه با مشقات فراوان آثار را تولید می‌کنند اما به علت نبود نظارت کافی بر اجرای قانون کپی رایت در کشور زحمات این افراد یک شبه از بین می رود.

مناسب با آن برخورد کرد مثلاً در سیاست جنایی مکتب اسلام باید جرائم متضاد با هدف توحید در اولویت بیشتری باشد.حجت الاسلام والمسلمین مبلغی خاطرنشان کرد: همین مؤلفه، «مؤلفه هدف» موجبات تفاوت میان سیاست جنایی اسلام با دیگر مکاتب را فراهم می‎نماید. در سیاست اسلام هدف توحید شاخص و میزان برای دیگر اهداف است

وی ادامه داد: در مورد رعایت قانون کپی‌رایت، باید علاوه برای اتخاذ راهکارهای قانونی فرهنگ‌سازی نیز در بدنه جامعه انجام شود زیرا افراد باید احساس مسئولیت کنند که افرادی که اثری را تالیف می کنند باید درآمد مادی نیز داشته باشند.

ی جرم در ظرف اجتماع است. نه تنها هدف، بلکه اتخاذ تدابیر و فعالیت‎ها نیز با رویکرد معطوف به جامعه صورت می‎گیرد. «ظرف سیاست جنایی از مرحله تقنین و تدبیر تا مرحله اجرا جامعه است»؛ لذا اگر هم به جرائم و جنایات حاصل از فرد توجه می‎شود، به جهت تأثیر آن در جامعه است.دگان و تولیدکنندگان بوده است و به همین خ

سلیمی با تاکید بر اینکه قانون کپی‌رایت در کشورمان به خوبی تعریف نشده است، افزود: کشورمان سالیانه آثار هنری بیشماری را تولید می‌کند ولی متاسفانه با وجود حجم گسترده تالیفات هنری و فرهنگی، ما هنوز به عضویت سازمان جهانی کپی رایت درنیامده ایم.

وی ادامه داد: پیوستن ایران به سازمان جهانی کپی رایت می‌تواند نویسندگان را تشویق کند تا آثاری ماندگار را آماده و به چاپ برسانند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کشورمان تجلی گاه حضور بسیاری از دانشمندان و هنرمندان در جهان معاصر است، افزود: افزایش شاخص علمی کشور با عضویت در قانون جهانی کپی رایت ارتباط مستقیم دارد. 
ساعت : 9:04 am | نویسنده : admin | مطلب قبلی | مطلب بعدی
Page : 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15